Suché a popraskané pery: Ako sa ich zbaviť?

Počas zimných mesiacov si naša pokožka a pery vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Vzhľadom na veterné, suché a chladné počasie, ktoré často sprevádza výrazný pokles teplôt, je potrebné venovať zvýšenú pozornosť tomu, aby sme zabránili neželanému popraskaniu a vysušeniu pier. Ako na to?

Krásne a pestované pery by mali byť v ideálnom prípade hladké a hydratované. Nemali by na nich byť viditeľné šupinky, nemali by praskať, pôsobiť vysušene a nemali by mať ani zreteľné farebné nerovnosti.

Nie vždy sa nám však podarí k tomuto ideálu ľahko priblížiť. Problémy nám môže spôsobovať najmä vonkajšie počasie, ktoré nás zbavuje hydratácie. Výsledkom potom môže byť šupinatenie a praskanie pier.

Čo znamenajú suché pery?

Suché pery zvyčajne signalizujú potrebu väčšieho premasťovania, hydratácie a ochrany. Pomerne často na ne vplýva okolité prostredie a počasie. Vo väčšine prípadov však ide o problém, ktorého riešenie je ľahko dostupné, a preto kvôli popraskaným perám nemusíte vyhľadávať odborníka.

Pery sú náchylné na vysušovanie a popraskanie preto, že neobsahujú žiadne mazové žľazy, ktoré by podporovali ich prirodzené premasťovanie. Z tohto dôvodu im zmena počasia a ďalšie faktory škodia častejšie ako iným častiam tela.

suché pery príčiny

Najčastejšie príčiny suchých pier

Príčiny suchých pier sú veľmi rôznorodé. Počas letných mesiacov im napríklad škodí UV žiarenie a slnenie. Preto je dôležité chrániť ich aplikáciou špeciálneho balzamu s SPF, ktorý nájdete takmer v každej lepšej drogérii. Taktiež sa vyvarujte častému oblizovaniu pier jazykom, čo je zlozvyk, ktorý môže zhoršiť ich praskanie a vysušovanie. Dávajte si pozor aj na svoj celkový zdravotný stav. Praskanie pier môže signalizovať alergie, autoimunitné ochorenia alebo problémy so štítnou žľazou.

Chlad a mráz

Aby sa stav pier ešte nezhoršoval, v chladnom počasí používajte kvalitnú kozmetiku, ktorá ich ochráni pred pôsobením chladu a mrazu. Vyberajte si balzamy na pery, ktoré obsahujú bambucké maslo a ďalšie ošetrujúce látky, ktoré na perách vytvárajú ochranný film. Počas dňa ich na pery opakovane nanášajte. Ak sa chystáte v zime na hory, opäť siahnite po balzamoch so SPF. Pamätajte, že slnko sa odráža od snehu, čo môže prispieť k spáleniu pier.

Nesprávna starostlivosť a výživa

Pery potrebujú, rovnako ako zvyšok tela, dostatočnú vnútornú hydratáciu. Preto počas dňa nezabúdajte na pravidelný pitný režim, ktorého hlavnou súčasťou by mala byť najmä voda a čaj. Dbajte aj na dostatočný príjem vitamínov skupiny B, ktoré môžu pomôcť pri popraskaných kútikoch. Nikdy si pery neokusujte. Ak máte pocit, že vaše pery sú drsnejšie, ako by mali byť, použite špeciálny peeling a masku na pery. Tieto prípravky odstránia hrubosť a šupinky a podporia regeneráciu.

Čo pomože na suché pery

Čo pomáha na suché pery?

Okrem všetkých vyššie uvedených tipov a trikov, ktoré odporúčame dodržiavať, môžete vyskúšať aj dlhodobé užívanie viaczložkového prírodného doplnku stravy na podporu pokožky, nechtov a vlasov. Tento doplnok dodáva telu látky, ktoré podporujú pestovaný vzhľad a krásu.

Kvalitný doplnok stravy spoznáte podľa toho, že obsahuje:

  • Vitamín E
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín C
  • Prasličku roľnú
  • Kyselinu hyalurónovú
  • Pivovarské kvasnice
  • Astaxantín (látku budúcnosti)
  • Kolagén
  • Zinok

A mnohé ďalšie.

So správnou starostlivosťou, ktorá nepochybne zahŕňa kvalitný balzam na pery, ktorý budete mať stále pri sebe, doplnok stravy, peeling a ďalšie prípravky, ľahko zabezpečíte, že vaše pery budú aj počas zimy doslova na pobozkanie.

Na svah, do mesta či na výlet si nezabudnite vziať veľkú termosku s teplým čajom, ktorá vám pomôže dopĺňať tekutiny aj v chladnom počasí.

Vložiť komentár